نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]


تاریخ آغاز به فعالیت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری و تاسیس پایگاه دراگ دیسکاوری ایران ژانویه 2015 (دیماه 1393) است.

برای ثبت نام در پروژه ها و دوره های طراحی دارو، اینجا کلیک کنید.


دراگ دیسکاوری در پزشکی مولکولی

دراگ دیسکاوری در حیطه رشته پزشکی مولکولی است و دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی مولکولی می بایست در این حیطه به روز باشند.

با مطالعه شبیه سازی دارویی و افزایش دانش خود در فارماکولوژی مولکولی گام های موثری در شناخت مکانیسم عمل بیماری ها و پیدا کردن روش های درمانی جدید بر می دارند.

---> ادامه طلب

بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 1
تعداد نفرات بازدید کننده: 1

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 12355
تعداد نفرات بازدید کننده: 5752

کل سایت
کل بازدید ها: 77292
تعداد نفرات بازدید کننده: 30673

 

 
همکاری های پژوهشی

همکاری در سفارش
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)

Kaboli, P.J., Bazrafkan, M., Ismail, P., and Ling, K.-H. (2017). A Novel One-Click Automated Drug Discovery tool: A New Approach Based on Binding Efficiency Indices. FASEB J. 31: 818.7-818.7.
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)
برای ثبت نام و مشاهده فهرست کارگاه ها، اینجا کلیک کنید


watson, يكشنبه 14 دي 1393 - 12:59:53
با درود فراوان خدمت تمام دوستان پژوهشگر

پایگاه دراگ دیسکاوری ایران از دیماه 1393 (ژانویه 2015) با هدف انتقال تکنولوژی دراگ دیسکاوری که یکی از علوم نوین است به پژوهشگران، اساتید و دانشجویان ایرانی راه اندازی شده است.

در این وب سایت قرار است سازمان دهی بین محققین داده شود و گروه های پژوهشی دراگ دیسکاوری راه اندازی شوند که ضمن اینکه محققین و مدرسین مستعدی در این حیطه تربیت می شوند، این امکان فراهم شود تا دانشجویان و افرادی که به تازگی وارد تحصیلات تکمیلی می شوند از همین قدم نخست با دراگ دیسکاوری آشنا شده و تلاش می شود که این افراد برای انجام پژوهش دراگ دیسکاوری به عنوان پروزه کارشناسی ارشد و دکترای خود، در مسیر علوم روز دنیا قرار گیرند.

محل مدیریت این پایگاه در دانشگاه پوترا مالزی (UPM) قرار دارد و از طریق تماس های اینترنتی و ساعتها و ماه ها آموزش تنگاتنگ تلاش می شود تا مباحث پیشرفته تئوری و عملی دراگ دیسکاوری به افراد داخل ایران آموزش داده شود و بعد از اینکه نکات لازم را فرا گرفتند اقدام به نوشتن پروپوزال یک طرح پژوهشی نمایند و طی چند ماه پروژه مورد نظر را پیش ببرند.

یک پروژه دراگ دیسکاوری فقط و فقط به سه عامل نیاز دارد:

(1) دانش فنی، (2) کامپیوتر و نرم افزار های مربوطه، و (3) زمان

لذا با توجه به اینکه نیازی به گذراندن زمان آزمایشگاهی وجود ندارد، نه تنها در هزینه مواد صرفه جویی می شود بلکه مقدار نتایجی که از محاسبات کامپیوتری حاصل می شود در حد چندین پایان نامه و پروژه کارشناسی ارشد است و می تواند منتهی به چندین مقاله در ژورنال های خیلی خوب گردد.

البته دوستان فرهیخته به خوبی اطلاع دارند که برای اینکه از یک کار آزمایشکاهی مقاله ای قابل قبول منتشر شود، باید میلیون ها تومان هزینه مواد گردد که در نهایت با توجه به پیشرفت هایی که در دنیا در کارهای آزمایشکاهی شده است، ژورنال های معتبر به سختی مقالات را منتشر می کنند چون متاسفانه بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکترای ایران بدلیل ریسکی که وجود دارد و برای جلوگیری از دوباره کاری، کار تکراری را بعنوان پروژه انجام میدهند که بعد از دو یا سه سال کار عملی یک یا دو مقاله منتشر می کنند.

اما از یک کار شش ماهه دراگ دیسکاوری از آنجاییکه سعی می شود گروه های پژوهشی جهت دار تشکیل شوند، عملا هر محقق امکان انتشار حداقل سه مقاله را خواهد داشت و این امر منجر به تقویت رزومه افراد نیز می شود.

البته دوستان مطلع هستند، که انتشار مقاله و نحوه انجام تحقیقات به دقت افراد بستگی دارد و ممکن است بعضی افراد مقالات بیشتر و بعضی افراد مقالات کمتری منتشر کنند. اصولا مقوله مقاله جداست و مسیر ادیتوری و انتشاراتی خاص خودش را دارد. ولی پروژه های دراگ دیسکاوری برای دوستان منتهی به داشتن تعداد انبوهی نتایج قابل انتشار می گردد که انتشار آنها بستگی به میزان علاقه دوستان دارد.

از طرفی من امیدوار هستم این طرح که برای اولین بار در ایران انجام می شود با استقبال دوستان مواجه شده و گسترش یابد و امیدوارم که دوستانی را تحت عنوان پژوهشگر ارشد دراگ دیسکاوری تعلیم دهم که بتوانند در آینده به من در راه اندازی شبکه آموزش دراگ دیسکاوری کمک کنند.

هدف این نیست که یک سری مطالب گفته شده و رفع تکلیف شود و دوستان هم یک سری مطالبی را بصورت کلیشه ای فرا گیرند. بلکه هدف این است که آموزش ها بصورت انفرادی با دوستان به شکل آنلاین برقرار شود و امیدوارم بعد از انجام یک یا دو پروژه، دوستان به توانایی برسند که در آینده خود ترویج دهنده این تکنولوژی باشند و این موج دراگ دیسکاوری را در بین محققین ایرانی به راه اندازند.

در این وب سایت، چنانچه زمان اینجانب اجازه دهد سعی می شود اطلاعات و مقالات مفید در زمینه دراگ دیسکاوری قرار داده شود تا دوستان بیشتر با این مقوله آشنا شوند. دراگ دیسکاوری، از مقوله کار با نرم افزار ها فرا تر است. امیدوارم دوستان عزیز در ارتباط با تامین مطالب وب سایت همکاری کرده و علاقه نشان دهند.

جزئیات و اطلاعات بیشتر نسبت به طرح ها و پروژه ها و چگونگی همکاری با مجموعه دراگ دیسکاوری را در صفحات دیگر این پایگاه می توانید مطالعه نمایید.

به امید سربلندی تک تک دوستان فرهیخته هموطن

پرهام جبارزاده

مدرس و پژوهشگر دراگ دیسکاوری سرطان
دانشجوی دکترای تخصصی پزشکی مولکولی
دانشگاه پوترا مالزی
-------------------------------------------------
مدیریت پایگاه زیست شناسی ایران و پایگاه دراگ دیسکاوری ایران
عضو هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایرانمعرفی پایگاه دراگ دیسکاوری ایران parisa65 شنبه 6 دي 1393 - 17:33:20 پاسخ به این
نظرات: 1

ثبت نام شده: سه شنبه 2 دي 1393 - 09:56:52
سلام استاد خیلی ممنونم بابت زحماتی که برای ما میکشید و وقتی که میگذارید واقعا تشکر

پاسخ: معرفی پایگاه دراگ دیسکاوری ایران watson دوشنبه 13 بهمن 1393 - 19:37:30 پاسخ به این

نظرات: 1

تشکر از لطفتون
شما باید برای ارسال در سایت به سیستم وارد شوید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید اینجا براي ثبت نام كليك كنيد
چنانچه دانشجویان علاقمند هستند بر روی داروهای شیمیایی یا گیاهی کار کنند و یا از طرف استاد ایشان به عنوان داروی ضد باکتری، ضد سرطان، و غیره قصد مطالعه بر روی ترکیب خود را دارند، با ما مشورت کنند تا پایان نامه ایشان تبدیل به یک پروزه زیبای دراگ دیسکاوری شود. یا با همفکری با ما آنالیز دراگ دیسکاوری کار خود را نیز به ما بسپارند تا اطلاعات و نتایج حاصل از پایان نامه چندین برابر شده و مقالات متعددی را پشتیبانی کنند.

دانشجویان این رشته ها می توانند برای پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خود به ما مراجعه کنند:

- زیست شناسی ---> سلولی و مولکولی - بیوشیمی - بیوفیزیک - ژنتیک - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی - بیوانفورماتیک - علوم گیاهی - فیزیولوزی جانوری
- شیمی ---> شیمی آلی - بیوشیمی
- کامپیوتر ---> نرم افزار - بیوانفورماتیک
- علوم پزشکی ---> پزشکی - دامپزشکی - داروسازی - فارماکولوژی - پزشکی مولکولیتذکر مهم: چنانچه داروی خاصی را مورد نظر خود دارید یا از گیاه خاصی عصاره گیری کرده اید که می خواهید اثر آن را برای درمان بیماری ها از طریق مکانیسم های مولکولی بررسی نمایید می توانید با ایمیل زیر تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را مطرح نمایید تا امکان انجام آن در یک یا چند پروژه دراگ دیسکاوری بررسی شود:

pjabbarzadeh@gmail.comPhD (ongoing) in:
Molecular Medicine
-
Researcher and lecturer in:
Cancer Drug Discovery
Biochem-informatics
Systems Pharmacology

ParhamAcademy.comThis site is powered by ParhamAcademy.com.
Designer : Mr Mirabootalebi
زمان بازسازي صفحه :0.2261 ثانيه, 0.0491 براي هر جستجو .