نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]


تاریخ آغاز به فعالیت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری و تاسیس پایگاه دراگ دیسکاوری ایران ژانویه 2015 (دیماه 1393) است.

برای ثبت نام در پروژه ها و دوره های طراحی دارو، اینجا کلیک کنید.


دراگ دیسکاوری در پزشکی مولکولی

دراگ دیسکاوری در حیطه رشته پزشکی مولکولی است و دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی مولکولی می بایست در این حیطه به روز باشند.

با مطالعه شبیه سازی دارویی و افزایش دانش خود در فارماکولوژی مولکولی گام های موثری در شناخت مکانیسم عمل بیماری ها و پیدا کردن روش های درمانی جدید بر می دارند.

---> ادامه طلب

بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 15
تعداد نفرات بازدید کننده: 11

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 61645
تعداد نفرات بازدید کننده: 23629

کل سایت
کل بازدید ها: 86093
تعداد نفرات بازدید کننده: 34310

 

 
همکاری های پژوهشی

همکاری در سفارش
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)

Kaboli, P.J., Bazrafkan, M., Ismail, P., and Ling, K.-H. (2017). A Novel One-Click Automated Drug Discovery tool: A New Approach Based on Binding Efficiency Indices. FASEB J. 31: 818.7-818.7.
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)
برای ثبت نام و مشاهده فهرست کارگاه ها، اینجا کلیک کنید


سوالات متداول - Frequently Asked Questions

نويسنده : watson در تاريخ : چهارشنبه 8 بهمن 1393 - 12:03:17 | نظرات0 |  نسخه مناسب برای چاپ

از آنجایی که هر فعالیت پژوهشی و نوآورانه ای نیاز به تمرکز دارد، جهت شفاف سازی و انجام فعالیت آرام پژوهشی:


در این قسمت سوالات رایج دانشجویان که غالبا پیش از ثبت نام یا در هنگام فعالیت، مطرح می شوند، پاسخ داده می شود.

قبل از تصمیم گیری جهت ثبت نام، خواهشمند است مطالب وب سایت (از جمله سوالات رایج) را بطور دقیق مطالعه نموده و اگر سوال شما همچنان بدون پاسخ مانده بود، از طریق تماس با ما بپرسید.

آیا امکان عضویت ازاد در سایت دراگ دیسکاوری وجود دارد؟

خیر. فقط اعضای گروه دراگ دیسکاوری به این سایت اضافه می شوند، لذا در صفحه اصلی سایت لینک ثبت نام وجود ندارد. هر فرد پس از اینکه هزینه مربوط به دوره مورد نظر خود را پرداخت کرد، اطلاعات مربوط به نام کاربری و رمز عبور برای او ارسال می شود.


آیا برای شرکت در کارگاه گواهی نامه می دهید؟

اصولا اینجانب با مدرک گرایی مخالف هستم و از این جهت تلاش دارم دانشجویانی که با من کار می کنند، دارای نگرش متفاوتی باشند تا مشکلات فعلی که گریبان گیر جامعه علمی را گرفته است بر طرف شوند.

شما لیستی از کارگاه ها و مدارک دوره های کوتاه مدت را به رزومه خود اضافه می کنید. واقعا در یک کارگاه یک یا دو روزه چقدر کار یاد میگیرید. مثلا شما زمانیکه کارگاه مقاله نویسی یا PCR یا الایزا را شرکت میکنید و گواهی نامه آن را به رزومه خود پیوست می کنید، واقعا چقدر مقاله میتوانید بنویسید یا اصولا چند مقاله نوشته اید؟؟؟

لذا شرکت در کارگاه هیچ ارزشی ندارد. دنبال این نباشید رزومه خود را با شرکت در کارگاه های مختلف قوی کنید. زیرا افرادی که داور کمیته های علمی دانشگاه ها هستند به خوبی واقف هستند کارگاه هیچ ارزش آکادمیکی ندارد. فقط شما را با کلیات یک موضوع آشنا می کند که بعدا بتوانید موضوع را ادامه دهید.

لذا مجموعه ای که من سرپرستی میکنم اولا به اینگونه نیست من یک کارگاه دو روزه برای ایشان بگذارم و بعد هم با یک گواهی نامه بی ارزش آنها را راضی کنم. بلکه اینجانب به عنوان استاد راهنما کنار دانشجو هستم اما استاد راهنمایی که آموزش میدهد و قدم به قدم دانشجو را هدایت می کند.

در اینجا هر دانشجو در حد توان خود وارد یک پروزه می شود که آنچه را یاد گرفته است پیاده کند.

گواهی نامه ما، مقالاتی است که دانشجو منتشر می کند و عملا میتواند ادعا کند یک کاری را فرا گرفته است. دانشجویی هم که مقاله منتشر نکند بدین معنی است که از کارگاه های ما مردود شده است.

بنابراین دانشجویان به شکل کارگاه در اینجا توصیه نمی شود. زیرا نه گواهی نامه میگیرند و نه مقاله منتشر می کنند. تا کنون هم فقط یک نفر در کارگاه شرکت کرده است.

در گروه پژوهشی drug discovery ، آموزش پژوهشگر ارشد جدای از دستیار است؟

بحث آموزش خیر جدا نیست، اما بحث پژوهشی جدا است. از آنجاییکه هدف گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری، پژوهش محور است، لذا نوع تارگت ها و دارو ها در همان دوره آموزشی هدفمند است. لذا نوع داروها و تارگت ها متفاوت می شود.

هزینه های مرتبط با پروژه ها، بر چه مبنایی محاسبه می شود، و حق مشاوره و آموزش به چه صورت است؟

طرح های پژوهشی دراگ دیسکاوری حداقل در سطح پایان نامه کارشناسی ارشد و حتی بالاتر است. در عمل حداقل 6 ماه زمان میبرند و کاری سنگین است که اینجانب هم در حکم استاد راهنما چون در عمل راهنمایی و مشاوره دانشجو را می دهم بجای دریافت حق الزحمه از دانشگاهی که دانشجو در حال تحصیل است، از دانشجو این حق الزحمه را مطالبه می کنم. در سایت این حق الزحمه به شکل طرح پژوهشگر ارشد دراگ دیسکاوری ذکر شده است.

برای انتشار مقاله حق الزحمه ای برای اینجانب لحاظ نشده است و مبلغی که ذکر شده است با کسر سی درصد حق الزحمه اینجانب است. این مبلغ توسط اینجانب جهت ویرایش توسط ویراستاران آمریکایی و مراحل پذیرش هزینه می شود.

هزینه دوره های پژوهشی دراگ دیسکاوری به چه صورت پرداخت می شود؟

از آنجاییکه، فعالیت های دراگ دیسکاوری به صورت گروهی است و تمام دوستان به طور جدی به رزومه خود نگاه می کنند و برای آینده خود برنامه دارند، لذا بی نظمی در کار دیگر اعضای گروه بر روی پیشرفت کار و حتی تولید مقالات تاثیر می گذارد.

نظیر تمام دوره های آموزشی، هر گروه نیاز است به حد نصاب برسد. لذا برای اینکه اعضای گروه سریع تثبیت شوند، هزینه در زمان ثبت نام دریافت می شود و گروه ها سامان دهی می شوند. از طرفی این هزینه ها با مشکلات زیاد به خارج از ایران منتقل می شود. مخصوصا اینکه کارمزد انتقال پول به خارج ایران زیاد است، بنابراین برای اینکه دوستان این هزینه های اضافی را متحمل نشوند، هزینه بصورت یکجا دریافت میگردد.

چنانچه هزینه را پرداخت کرده باشیم، اما بدلیلی فرصت کار بر روی پروژه را نداشته باشیم، می توانیم با سرعت آهسته تر کار را انجام دهیم؟

چنانچه در دوره ثبت نام کرده باشید، در مدت آموزشی که حدود دو ماه است سعی کنید طبق برنامه ای که از طریق وب سایت در اختیار قرار می گیرد، مراحل مختلف کار را فرا گرفته و منابع آموزشی را مطالعه کنید. سپس اگر در حال حاضر فشار درسی شما زیاد است می توانید کار را به سه یا چهار ماه بعد و یا حتی تابستان موکول کنید و هزینه شما محفوظ است. زیرا کار پژوهشی است و نیاز به تمرکز دارد و با انتشار مقاله کار زمان زیادی می برد. لذا دیگر دوستان ممکن است در مرحله نوشتن مقاله اهسته تر شوند و عملا تفاوت چندانی ایجاد نمی شود.

چنانچه هزینه پژوهشگر ارشد را نتوانیم یکجا بدهیم ایا بصورت اقساطی نیز پذیرفته می شود؟

برای دوستانی که مشکل هزینه دارند، حداقل هزینه ایکه باید پرداخت شود هزینه کارگاه است که نرم افزارها در اختیار قرار گیرند و کار شروع شود. برای دوستانی که قصد عضویت به عنوان پژوهشگر ارشد را دارند و امکان پرداخت یکجا را ندارند، پیشنهاد می شود به عنوان دستیار کار را شروع کنند که حداقل امید به انتشار یک مقاله (با اسم دوم) داشته باشند. زیرا افرادی که در کارگاه شرکت کنند، نتایج کار به تولید مقاله ختم نمی شود و اگر بخواهید بعدا به یکی از طرح های دستیار یا پژوهشگر ارشد ارتقا دهید، زمان را از دست داده اید. زیرا دوستانی که در پروژه ها هستند، در همان مرحله آموزشی نیز بر روی پروژه خود کار میکنند و داروها و تارگت های مرتبط را آموزش می بینند.

هزینه مقاله اشاره شده در بین اعضای گروه تقسیم میشود یا برای یکنفر پژوهشگر ارشد است؟

در عمل هزینه تقسیم می شود ولی از آنجایی که دو یا سه مقاله و یا حتی ممکن است چهار مقاله قابلیت انتشار داشته باشد، عملا با آن هزینه ای که هر فرد پرداخت میکند برای مقاله خودش چون اسم اول است در مقالات دیگر هم اسم ایشان می اید. البته منوط به فعالیت گروهی دارد.

اگر قصد ارتقا خود را از کارآموز یا دستیار دراگ دیسکاوری به پژوهشگر ارشد داشته باشیم، ایا هزینه مربوطه شامل انتشار مقاله نیز می شود، یا هزینه دیگر هم دارد؟

هزینه انتشار مقاله فقط دو میلیون تومان هست که شامل ویراستاری هست که به افراد آمریکایی پرداخت می شود.

هزینه ای که پرداخت می شود برای دراگ دیسکاوری به سه شکل است. پژوهشگر ارشد و دستیار و کارآموز.

این هزینه بخاطر وقتی است که اینجانب میگذارم برای کار و  ربطی به مقاله ندارد. هزینه مقاله به زورنال ها و ادیتور است ربطی به من ندارد. لذا هزینه پژوهشگر ارشد مشخص است و در سایت ذکر کردم، وظایف هم مشخص است.

آیا قصد چاپ مقاله در ژورنالهای پولی رادارید؟


پژوهشگر ارشد فردی است که مسئولیت اصلی پروژه را دارد و اگر مقاله ای هم بخواهد نوشته شود با ایشان است و اسم ایشان هم اسم اول می اید. هر پروژه که من تعریف میکنم عملا 4-5 پروژه است. یعنی حتی پژوهشگر ارشد از پروژه خودش با اسم اول میتواند تا 3-4 مقاله منتشر کند. اما انتشار مقاله کار ساده ای نیست و وقتگیر است و اصلا من مشاوره انتشار مقاله برای ژورنال های پولی و بی اعتبار را قبول نمیکنم. من از الزویر شروع میکنم بعد هم ژورنالهایی که توسط دانشگاهی مدیریت شوند. این ژورنالها معمولا 3-5 ماه نیز داوری در آنها به طول می انجامد. و ثانیا پذیرش گرفتن توسط این ژورنال ها کار ساده ای نیست. ولی اگر پژوهشگر ارشد خوب کار کند میتوانند بعد از یک سال حداقل دو مقاله از کار خودش بعنوان نویسنده اول و حداقل سه مقاله از کار همکاران دیگر به عنوان نویسنده دوم به بعد داشته باشد. پژوهشگر ارشد عملا دستیار پروژه های دیگر هم می شود لذا اسم ایشان روی آن مقالات هم که مرتبط است می اید.

اگر در این مرحله دانشجو انگیزه کافی داشته باشد و تلاش کافی هم کرده باشد، در انتشار مقاله هم ، من کمکشان میکنم که تا جای ممکن به ژورنال های معتبری که در حد تلاش ایشان است ارسال شود و هزینه مشاوره هم برای مقاله دریافت نمیکنم و فقط هزینه ویرایش ویراستاران آمریکایی که مقاله ارسال می شود و هزینه ژورنال ها پرداخت می شود.

آیا تضمینی می دهید که مقاله منتشر شود؟

پروژه ها صورت گروهی سامان دهی می شود. و در عمل طرح تحقیقاتی هستند. مثل پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا. که زمانی یک طرح تحقیقاتی یا پایان نامه کار می شود یک استاد به عنوان استاد راهنما معرفی می شود و استاد بابت راهنمایی دانشجو حق مشاوره ای از دانشگاه طرف قرارداد خود میگیرد. ولی استاد تضمینی نمی دهد که حتما مقاله منتشر شود. بلکه استاد حق الزحمه خود را از دانشگاه دریافت می کند و اگر دانشجو و البته با راهنمایی و مشاوره استاد راهنمای خود، کار خوبی انجام دهد می تواند مقاله ای منتشر کند. بدین معنی که انتشار مقاله بستگی به دقت و هوشیاری دانشجو ، و البته مشاوره و راهنمایی مناسب استاد راهنما دارد..

در مقالات نویسنده مسئول کدام نویسنده می باشد و نام پژوهشگر ارشد در یک مقاله ای به عنوان نویسنده اول است یا مسئول؟

طبق عرف همه جای دنیا در صورتی که مقاله ای از طرح یا پایان نامه منتشر شود، استاد راهنما به عنوان نویسنده مسئول است و دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکترا به عنوان اسم اول خواهد بود.

در این طرح های دراگ دیسکاوری استاد راهنما و نویسنده مسئول اینجانب هستم و اسم پژوهشگر ارشد به عنوان اسم اول و دستیار دراگ دیسکاوری به عنوان اسم دوم می آید.


نوع و روند آموزشی را با توجه به عملی و محاسباتی بودن کار چطور پیش می برید؟ آیا فیلم یا اسکرین شات از روند کار عملی ارائه می شود؟

البته آموزش ها و راهنمایی قدم به قدم را انجام میدهم. این آموزش ها به شکل فیلم های آموزشی، معرفی کتاب و مقاله، و رفع اشکال انلاین می باشد.

مورد بعد اینکه اینجانب تصمیم گرفتم تنها به آموزش اینترنتی و آنلاین اکتفا نکنم، و بصورت هفتگی فیلم هایی را ضبط و آماده کنم که دوستان حداقل تدریس کامل و متمرکز را از اینجانب دریافت کنند. زیرا سرعت اینترنت در ایران کند است و ما خیلی قطعی و وصلی داریم و این تمرکز اینجانب و دوستان را بهم میزند. لذا اینجانب امکانات پروژکتور و فیلمبرداری را نیز برای کار تهیه کردم که ان شا الله نتایج برای خودم و دوستان رضایت بخش باشد.

تفاوت پژوهشگر ارشد و دستیار دراگ دیسکاوری از نظر پشتیبانی در انتشار مقاله چگونه است؟

پژوهشگر ارشد دراگ دیسکاوری- یک مقاله به عنوان اسم اول و حدود سه یا چهار مقاله به عنوان اسامی بعدی. که این تعداد بر حسب فعالیت دانشجویان است میتواند کم یا زیاد شود.

دستیار دراگ دیسکاوری که هزینه یک سوم دارد- کار کمتری انجام می دهد و فقط یک مقاله به عنوان اسم دوم منتشر می کند.

چنانچه دانشجویان علاقمند هستند بر روی داروهای شیمیایی یا گیاهی کار کنند و یا از طرف استاد ایشان به عنوان داروی ضد باکتری، ضد سرطان، و غیره قصد مطالعه بر روی ترکیب خود را دارند، با ما مشورت کنند تا پایان نامه ایشان تبدیل به یک پروزه زیبای دراگ دیسکاوری شود. یا با همفکری با ما آنالیز دراگ دیسکاوری کار خود را نیز به ما بسپارند تا اطلاعات و نتایج حاصل از پایان نامه چندین برابر شده و مقالات متعددی را پشتیبانی کنند.

دانشجویان این رشته ها می توانند برای پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خود به ما مراجعه کنند:

- زیست شناسی ---> سلولی و مولکولی - بیوشیمی - بیوفیزیک - ژنتیک - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی - بیوانفورماتیک - علوم گیاهی - فیزیولوزی جانوری
- شیمی ---> شیمی آلی - بیوشیمی
- کامپیوتر ---> نرم افزار - بیوانفورماتیک
- علوم پزشکی ---> پزشکی - دامپزشکی - داروسازی - فارماکولوژی - پزشکی مولکولیتذکر مهم: چنانچه داروی خاصی را مورد نظر خود دارید یا از گیاه خاصی عصاره گیری کرده اید که می خواهید اثر آن را برای درمان بیماری ها از طریق مکانیسم های مولکولی بررسی نمایید می توانید با ایمیل زیر تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را مطرح نمایید تا امکان انجام آن در یک یا چند پروژه دراگ دیسکاوری بررسی شود:

pjabbarzadeh@gmail.comPhD (ongoing) in:
Molecular Medicine
-
Researcher and lecturer in:
Cancer Drug Discovery
Biochem-informatics
Systems Pharmacology

ParhamAcademy.comThis site is powered by ParhamAcademy.com.
Designer : Mr Mirabootalebi
زمان بازسازي صفحه :0.2120 ثانيه, 0.0254 براي هر جستجو .