نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]


تاریخ آغاز به فعالیت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری و تاسیس پایگاه دراگ دیسکاوری ایران ژانویه 2015 (دیماه 1393) است.

برای ثبت نام در پروژه ها و دوره های طراحی دارو، اینجا کلیک کنید.


دراگ دیسکاوری در پزشکی مولکولی

دراگ دیسکاوری در حیطه رشته پزشکی مولکولی است و دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی مولکولی می بایست در این حیطه به روز باشند.

با مطالعه شبیه سازی دارویی و افزایش دانش خود در فارماکولوژی مولکولی گام های موثری در شناخت مکانیسم عمل بیماری ها و پیدا کردن روش های درمانی جدید بر می دارند.

---> ادامه طلب

بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 0
تعداد نفرات بازدید کننده: 0

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 61646
تعداد نفرات بازدید کننده: 23630

کل سایت
کل بازدید ها: 86094
تعداد نفرات بازدید کننده: 34311

 

 
همکاری های پژوهشی

همکاری در سفارش
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)

Kaboli, P.J., Bazrafkan, M., Ismail, P., and Ling, K.-H. (2017). A Novel One-Click Automated Drug Discovery tool: A New Approach Based on Binding Efficiency Indices. FASEB J. 31: 818.7-818.7.
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)
برای ثبت نام و مشاهده فهرست کارگاه ها، اینجا کلیک کنید


مطالب در بخش : نکات آموزشیدر مقاله ای که برای ژورنال ها می فرستید، لغاتی که علامت اختصاری هستند، باید در اولین بکارگیری در متن مقاله بصورت کامل ذکر شده و در دفعات بعد بصورت اختصاری ذکر گردند.

ژورنال فارماکولوژی بریتانیا فهرستی دارد که شامل لغاتی می شوند که علامت اختصاری آنها رایج است و نیازی به باز نویسی کامل آن در اولین بکارگیری، ندارد.ادامه ...
مکانیسم داروهای ضد سرطان با منشا گیاهی

نويسنده : watson در تاريخ : چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 14:29:17 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ


همانطور که دوستان احتمالا اطلاع دارند، بیشتر داروهای شیمی درمانی با منشا گیاهی هستند که البته می دانید که عوارض شدیدی دارند و هر سلولی که در حال تقسیم باشد را از سلول های پوست، مو و ناخن گرفته تا سلول های سرطانی را تحت تاثیر قرار می دهند.

اما به هر حال علی رغم عوارض جانبی، بیماران سرطانی متاسفانه ناگزیر به مصرف آنها هستند. از این جمله داروهای گیاهی می توان به Paclitaxel و Camptothecin اشاره کرد.

ما به دنبال این هستیم که داروهایی موثر تر ولی تخصصی تر را پیدا کنیم که اختصاصا سلول های سرطانی را تحت تاثیر قرار دهد. برای این منظور ما با مدلینگ و شبیه سازی داروها برای جایگاه فعال آنزیمهای جهش یافته در سرطان، نخست باید مکانیسم عمل دارو را جهت مهار پیدا کنیم.

هدف از این مقدمه این بود که بعد از اینکه من در سال 2014 مقاله مروری در مورد مکانیسم های بربرین نوشتم بیش از  30 مقاله به آن ارجاع دادند، که یکی از این مقالات به نظرم خیلی جالب آمد که برای دوستانی که اطلاعات مفید می خواهند، حتما این مقاله را دانلود کنند. این مقاله دید خوبی را از داروهای شیمی درمانی در اختیار دوستان قرار می دهد.

مقاله: مکانیسم های داروهای صد سرطان با منشا گیاهی: فراتر از آپوپتوز

فهرست مرجع ژورنال های ISI - فهرست 2015

نويسنده : watson در تاريخ : چهارشنبه 5 خرداد 1395 - 17:22:27 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ
دانلود فهرست کامل ژورنال های دارای ایمپکت فاکتور ISI از طریق لینک زیر میسر است.

اما برای اینکه دقیقا از ایمپکت فاکتور اطلاع پیدا کنید باید از سرویس غیر رایگان ISI موسوم به JCR استفاده شود.

برای اطلاع از ایمپکت فاکتور به هیچ عنوان به سایت ژورنال و ادعای ایشان اعتماد نکرده و باید  از طریق JCR استعلام کرد.

مورد بعد حتی به لینک سایت ژورنال هم اعتماد نکنید، زیرا لینک های جعلی زیاد هستند (در مورد ژورنال هایی که دارای هزینه انتشار هستند). لینک سایت ژورنال را نیز باید استعلام کرد.

اینکه چه ژورنالی با چه ایمپکت فاکتوری مقاله شما را بپذیرد نیز مستقیما با کیفیت مقاله مرتبط است.

هر کس تمایل داشت برای اینکه کمک شود (در صورت داشتن وقت و فرصت کافی اینجانب)، ژورنالی مورد نظرتون باشد استعلام میکنم.

—---( چون سایت های جعلی و کلاه بردار زیاد است)-------

فقط انتشاراتی مثل الزویر و نیچر چون بسیار شناخته شده هستند قابل جعل نیستند و سایت آنها مشهور است. ولی برای ناشرین کمتر شناخته شده باید استعلام ایمپکت فاکتور و نیز وب سایت ژورنال صورت گیرد.

لینک های دانلود فهرست ژورنال های:

ادامه ...

برای اطلاعات جامعی در زمینه کاربردهای فلوسایتومتری، هیستو شیمی، و آنالیز های مولکولی در سرطان های خون، این کتاب را دانلود کنید.


دانلود: کتاب های مفید در زمینه فارماکولوژی

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 28 فروردين 1395 - 19:11:39 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ


دوستانی که در هر یک از گرایش های زیست شناسی تحقیق میکنند و بر روی انواع دارو کار می کنند، پیشنهاد می شود اطلاعات پایه ای خود را پیرامون مفاهیم فارماکولوژی گسترش دهند.

فارماکولوژی تصویری، Lippincott

فارماکولوژی پزشکی، در یک نگاه

مروری بر کاربردهای درمانی پروتئین G در داروسازی سلولی و مولکولی

نويسنده : watson در تاريخ : جمعه 27 فروردين 1395 - 16:35:51 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپیک مقاله خوب و جدید و نسبتا کوتاه برای افرادی که علاقمند هستند در زمینه پروتئین G بیشتر اطلاع کسب کنند.


ترکیب دو دارو می‌تواند در ۱۱ روز تومور سرطان پستان را 'محو کند'

نويسنده : watson در تاريخ : چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 19:12:57 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ


دانشمندان بریتانیایی مدعی‌اند که با تجویز دو دارو توانسته‌اند تومورهای ناشی از سرطان پستان را در برخی از بیماران در عرض ۱۱ روز بسیار کوچک یا به کلی محو کنند.

به گفته این دانشمندان، این یافته جدید "غیرمنتظره" که در آخرین کنفرانس سرطان پستان اروپا مطرح شده است می‌تواند نویدبخش این باشد که شاید در آینده نزدیک زنان مبتلا به سرطان پستان از شیمی درمانی بی‌نیاز شوند.

به گفته محققان بریتانیایی، این یافته می‌تواند گامی بسیار موثر برای درمان کامل سرطان تلقی شود.

با وجود این، پزشکانی که این یافته‌های جدید را در کنفرانس سرطان پستان اروپا ارایه کردند می‌گویند نتایج به دست آمده نه هدف آنها بوده و نه انتظار آن را داشته‌اند.

آنها فقط در پی این بوده‌اند که چه طور در فاصله کوتاه میان تشخیص تومور و آغاز درمان برای برداشتن تومور این دو دارو می‌توانند موثر واقع شوند. نتیجه آن بود که وقتی جراحان آماده برداشتن تومور شدند، در بعضی از بیماران اثری از تومور نیافتند.


ادامه ...
چند پروتوکل خیلی مفید برای آزمایشگاه های سلولی و مولکولی

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 22 اسفند 1394 - 19:29:44 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

افرادی که مشغول کارهای آزمایشگاهی در زمینه های سلول های بنیادی، بیولوژی مولکولی، و مارکرهای سلولی هستند، حتما این هندبوک ها را دانلود کنند.

Cell Biology: A Laboratory Handbook

Protocols - THE NUCLEIC ACID PROTOCOLS HANDBOOK

The Molecular Probes® Handbook (23 chapters)

the Protein Gel Electrophoresis Handbook

the Pluripotent Stem Cell Handbookاز آنجاییکه بیشترین انرژی اینجانب این روز ها صرف نوشتن مقاله ای پژوهشی در مورد مهار پروتئین RAF می شود، و از آنجاییکه مولکول این ماه در سایت RSCB PDB، مولکول RAF در نظر گرفته شده است، فکر کردم چند سطری در مورد این آنزیم کلیدی که در مطالعات کمتر در نظر گرفته می شود، بنویسم.


ادامه ...
ساختار مولکول انسولین بصورت سه بعدی

نويسنده : watson در تاريخ : جمعه 7 اسفند 1394 - 12:51:33 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

مولکول انسولین در سلول های بتای پانکراس به شکل هگزامر (شش تایی)  ذخیره می شود (چپ). اما انسولین بصورت فعال و در تماس با گیرنده، بصورت منومر در می اید (راست).

در این شکل، زنجیره A به رنگ سبز و زنجیره B به رنگ زرد است. پیوندهای دی سولفیدی نیز به رنگ زرد نشان داده شده اند. در ساختار هگزامر و ذخیره ای، یون روی (Zinc) (رنگ بنفش) و برهمکنش های پروتئین-پروتئین سبب پایداری آن می شوند.برو به صفحه  [1] 2 3 4 5
چنانچه دانشجویان علاقمند هستند بر روی داروهای شیمیایی یا گیاهی کار کنند و یا از طرف استاد ایشان به عنوان داروی ضد باکتری، ضد سرطان، و غیره قصد مطالعه بر روی ترکیب خود را دارند، با ما مشورت کنند تا پایان نامه ایشان تبدیل به یک پروزه زیبای دراگ دیسکاوری شود. یا با همفکری با ما آنالیز دراگ دیسکاوری کار خود را نیز به ما بسپارند تا اطلاعات و نتایج حاصل از پایان نامه چندین برابر شده و مقالات متعددی را پشتیبانی کنند.

دانشجویان این رشته ها می توانند برای پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خود به ما مراجعه کنند:

- زیست شناسی ---> سلولی و مولکولی - بیوشیمی - بیوفیزیک - ژنتیک - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی - بیوانفورماتیک - علوم گیاهی - فیزیولوزی جانوری
- شیمی ---> شیمی آلی - بیوشیمی
- کامپیوتر ---> نرم افزار - بیوانفورماتیک
- علوم پزشکی ---> پزشکی - دامپزشکی - داروسازی - فارماکولوژی - پزشکی مولکولیتذکر مهم: چنانچه داروی خاصی را مورد نظر خود دارید یا از گیاه خاصی عصاره گیری کرده اید که می خواهید اثر آن را برای درمان بیماری ها از طریق مکانیسم های مولکولی بررسی نمایید می توانید با ایمیل زیر تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را مطرح نمایید تا امکان انجام آن در یک یا چند پروژه دراگ دیسکاوری بررسی شود:

pjabbarzadeh@gmail.comPhD (ongoing) in:
Molecular Medicine
-
Researcher and lecturer in:
Cancer Drug Discovery
Biochem-informatics
Systems Pharmacology

ParhamAcademy.comThis site is powered by ParhamAcademy.com.
Designer : Mr Mirabootalebi
زمان بازسازي صفحه :0.2036 ثانيه, 0.0780 براي هر جستجو .