نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]


تاریخ آغاز به فعالیت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری و تاسیس پایگاه دراگ دیسکاوری ایران ژانویه 2015 (دیماه 1393) است.

برای ثبت نام در پروژه ها و دوره های طراحی دارو، اینجا کلیک کنید.


دراگ دیسکاوری در پزشکی مولکولی

دراگ دیسکاوری در حیطه رشته پزشکی مولکولی است و دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی مولکولی می بایست در این حیطه به روز باشند.

با مطالعه شبیه سازی دارویی و افزایش دانش خود در فارماکولوژی مولکولی گام های موثری در شناخت مکانیسم عمل بیماری ها و پیدا کردن روش های درمانی جدید بر می دارند.

---> ادامه طلب

بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 0
تعداد نفرات بازدید کننده: 0

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 61646
تعداد نفرات بازدید کننده: 23630

کل سایت
کل بازدید ها: 86094
تعداد نفرات بازدید کننده: 34311

 

 
همکاری های پژوهشی

همکاری در سفارش
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)

Kaboli, P.J., Bazrafkan, M., Ismail, P., and Ling, K.-H. (2017). A Novel One-Click Automated Drug Discovery tool: A New Approach Based on Binding Efficiency Indices. FASEB J. 31: 818.7-818.7.
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)
برای ثبت نام و مشاهده فهرست کارگاه ها، اینجا کلیک کنید


مطالب در بخش : استراتژی های ما در نگارش مقالات و میانبر های آموزشی

نکات ساده در نوشتن مقاله: عنوان یک مقاله باید چگونه باشد

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 14 فروردين 1395 - 11:07:28 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

هر محققی برای دست نوشته های خود استرانژی مخصوص به خود را دارد. بعضی فقط میخواهند به هر قیمتی تعداد مقالات را زیاد کنند و بعضی کیفیت را نیز در نظر می گیرند.
لذا آنچه در این چند سطر میخوانید استراتژی های اینجانب (پرهام جبارزاده کابلی) است و برای اینکه به دوستان کمک کند به دور از هرگونه نگرانی که رقابتی با ما صورت گیرد، این اسرار را که اکثر مواقع نیز شاید خیلی ساده به نظر رسند، فاش می کنم.

برای نوشتن مقاله تمام اجزای آن مهم هستند و شاید نتوان از نظر اهمیت اولویت بندی مشخصی انجام داد، اما طبیعتا عنوان مقاله اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اولین قسمتی است که توسط ژورنال مشاهده شده و توسط شما در سایت ژورنال نوشته می شود، همین عنوان مقاله است.

بر اساس عنوان، سر دبیر ژورنال تصمیم میگیرد که آیا مقاله شما را نگاه کند و یا با جملات محترمانه ای مثل "مقاله خوبی است ولی برای ژورنال ... مناسب نیست" یا "در حال حاضر ترافیک دبیرخانه ژورنال بالاست" و یا "امیدوارم در آینده نیز باز هم برای ما مقاله ارسال کنید"، مقاله شما را طی کمتر از 48 ساعت مردود کند (البته مردود کردن سریع علت های مختلفی دارد که در آینده به دیگر علت ها نیز خواهم پرداخت).

ادامه ...

افرادی که قصد انتشار مقاله از پروژه های دراگ دیسکاوری را دارند به موارد کلیدی زیر دقت کنند:

1- یک سری جزئیات ، تفسیر ها، و دستوراتی که در پروتوکل به افراد ارسال شده است نیازی نیست و آنها جنبه آموزشی و ورک شاپی دارند.

2- بجای رویکردی که در بخش تفسیر نتایج توضیح داده شده است، جزئیات دیگری لازم است که در حین کار با افرادی که تصمیم جدی برای انتشار مقاله داشته باشند (فقط) گفته می شود.

3- تفسیر نتایج که کدام لیگاند بهترین داکینگ را دارد آیا بر اساس ثابت مهاری (Ki) و انرژی (Delta G) است؟ خیر. البته دیگر محققین در مقالات خود از همین دو شاخص استفاده کرده و باندهای هیدروژنی را گرفته و نتایج را تفسیر می کنند.

اما گروه پژوهشی که با من کار می کنند، نسل جدیدی از محاسبات دراگ دیسکاوری را کار می کنند که جدید است و بخشی از آن از ابتکارات اینجانب است.

ادامه ...
چگونه برای تحقیقات خود موضوع پیدا کنیم

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 7 شهريور 1394 - 16:49:42 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

یکی از مشکلاتی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی دارند و بارها و بارها از من سوال پرسیده اند و می پرسند این است که ما روی چه موضوعی کار کنیم که جدید باشد و بتوانیم بر پایه آن مقاله خوبی منتشر کنیم.

در این مطلب کوتاه خدمت شما می خواهم چند فرمول ساده بدهم که شما بهتر بتوانید ایده هایی را برای مقالات و مطالعات خود پیدا کنید.

دوستان عزیز اگر می خواهید به شما بها بدهند و در آینده چه برای ادامه تحصیل در داخل ایران و یا حتی خارج از کشور از مطالعات شما استقبال کنند باید زمینه هایی را کار کنید که از جمله بحران های جهانی است و دنیا با آنها دست و پنجه نرم می کند.

بعنوان مثال حیطه ای که من علاقه دارم و سالهاست روی آن متمرکز شده تا دانش تئوری آن را فرا بگیریم و هم اکنون کارهای عملی آن را هم انجام می دهم حیطه دارو و درمان با استفاده از مسیرهای پیام رسانی یا Cell signaling است.

ادامه ...
معیارهای انتخاب ژورنال - قسمت دوم

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 7 شهريور 1394 - 16:34:05 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ
همانطور که در قسمت نخست اشاره شد، ژورنال ها به دو دسته فاقد هزینه انتشار و دارای هزینه انتشار تقسیم شده که ژورنال های متعلق به گروه دوم برای خواننده رایگان هستند و طبیعتا ایمپکت فاکتور بالا تری می توانند داشته باشند.

ادامه ...
معیارهای انتخاب ژورنال - قسمت اول

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 7 شهريور 1394 - 16:31:20 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ
خیلی از دوستان و همکاران فرهیخته، همیشه این سوال را دارند که چگونه ژورنال مورد نظر خود را انتخاب کنند؟ آیا از ژورنال های با ایمپکت فاکتور بالا شروع کنند؟ ایمپکت فاکتور بالا یعنی چقدر؟

در این مطلب من قصد دارم خیلی سریع یک مروری داشته باشم به انواع معیارهایی که یک محقق می تواند داشته باشد تا مقاله خود را ارسال کند.

توضیح: آنچه در ادامه می نگارم حاصل تجربیات اینجانب است و حاصل مکاتباتی که با ژورنال های مختلف داشته ام و مقالات دوستان را ارسال کرده ام. لذا دوستان دیگر شاید تجربیات دیگری داشته باشند.

بسیاری از دوستان زمانیکه با اینجانب تماس می گیرند اولین جمله ای که می فرمایند این است: "می خواهم در ژورنال با ایمپکت فاکتور بالا منتشر شود".

ادامه ...
یک مقایسه: مقاله "Q1" - نگاهی سه گانه به ژورنال های ISI

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 30 خرداد 1394 - 16:59:50 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ


"من زمانیکه تصمیم به نگارش یک مقاله میگیرم از ماه ها قبل بر روی ایده نوشتن مقاله تفکر میکنم، ذهن من با سوالات گوناگون در گیر است که چگونه و چه شکاف های علمی را در این مقاله مطرح کنم؟ و در چه ژورنالی منتشر شود؟ رویای من چه ژورنال هایی است؟ توان من چه ژورنال هایی است؟ اگر توان من برای ژورنال مورد نظر کم است چگونه می توانم و تا چه حدی می توانم به خودم فشار آورم تا بتوانم سطح دانش نظری و عملی خودم را ارتقا بدهم تا ژورنال مورد نظر مقاله من را بپدیرد؟ یا اگر من بنا به دلایلی ترجیح می دهم سریع تر مقاله منتشر شود، بهترین ژورنال چه ژورنال هایی است؟"

آنجه در بالا ذکر شد خلاصه ای از درگیری ذهنی من است تا نخست به یک انسجام ذهنی برسم تا سپس دست به صفحه کلید شوم و اولین کلمات مقاله را بنویسم. جالب است بعد از ماه ها تفکر، نوشتن مقاله من حداقل شش ماه زمان می برد. اما این جا مهم است: مشکل پسند ترین ژورنال ها که تحت عنوان ژورنال های گروه Q1 معروفند، تنها طی دو ماه مراجل داوری را انجام می دهند و تنها طی 75 روز پذیرش قطعی را از ژورنال Q1 می گیرم. در ادامه مطلب سعی میکنم کمی بیشتر دوستان را با ژورنال های Q1 و توضیحاتی پیرامون ژورنال های ISI بدهم.
ادامه مطلب

من با این سوال زیاد مواجه شده ام لذا یک پاسخ عمومی در اینجا می گذارم شاید دوستانی که در گرایش های علوم گیاهی هستند یا به هر حال هر رشته ای که هستند ولی بر روی اثرات درمانی عصاره طبیعی (گیاه یا جانور) کار می کنند، سوال مشابهی داشته باشند و شاید نیز با چشمان بسته یک عصاره را دارند کار می کنند و غافل از این هستند که بعد از اتمام کار به هر دری می زنند ژورنال معتبر مقاله آنها را منتشر نمی کند.

آنچه اینجا می نویسم در هیچ کجا با آن مواجه نمی شوید و فقط بر اساس تجربیات شخصی و ارتباطاتی که با سر دبیران ژورنال ها داشته ام، بدست آورده ام. حداقل نوع استراتژی اینجانب در برخورد با پروژه های گیاهان دارویی و یا عصاره های طبیعی این چنین است. البته داروهای گیاهی موضوع خوبی است به شرط اینکه به داروسازی مدرن نزدیک شود. انتشار مقاله نیز بستگی به ژورنال دارد. ولی بحث سنتی یا مباحثی همچون خاصیت آنتی اکسیدانی از رونق افتاده است چون خیلی ساده نیاز به یک کار یک هفته ای در آزمایشگاه با یک کیت ساده دارد.

یا

دوست عزیز شما زمانیکه کروماتوگرافی GS/MS یا HPLC انجام می دهید فکر نکنید شق القمر کرده اید و الان مقاله منتشر می کنید. کروماتوگرافی یک کار اولیه هست و هیچ ارزش انتشاراتی ندارد (به تنهایی)، کارهای بعدی شما که آزمایشگاهی یا انفورماتیکی است به آن ارزش می دهد.


در صورتی که علاقمند هستید از چگونگی شرایط انتشار مقالات مبتنی بر گیاهان دارویی مطلع شوید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

ادامه ...
همگام با من در نوشتن یک مقاله مروری- قسمت دوم: مدیریت منابع

نويسنده : watson در تاريخ : دوشنبه 8 دي 1393 - 00:12:21 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

مهمترین مرحله نوشتن یک مقاله و انجام یک کار تحقیقاتی، بررسی منابع هست. در این مطلب با یکی از نرم افزارهای مدیریت منابع اشنایی پیدا خواهید کرد.

در ادامه فعالیت هایی که من در هنگام نوشتن مقالات انجام می دهم، شما را خیلی ساده با روش مدیریت منابع آشنا می کنم. اگرچه ممکن است خیلی دوستان روش هایی مخصوص خود داشته باشند ولی به هر حال من خواستم در اینجا روش خودم را با شما به اشتراک بگذارم.

برای مطالعه قسمت اول این نوشتار، چنانچه تا کنون مطالعه نکرده اید، می توانید اینجا را کلیک کنید.


دوستان مطالعه مقاله نقش کلیدی در دانش شما دارد و تا زمانیکه اطلاعات علمی خوبی نداشته باشید قادر به انتشار مقالات خوبی نمی شوید. پیشنهاد من این است که حداقل در روز 2 تا 5 مقاله در زمینه رشته خودتون مطالعه کنید. مطالعه مقاله برای نوشتن مقالات مروری از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک مقاله مروری خوب بین 90 الی 140 رفرنس خوب دارد.

ادامه ...
همگام با من در نوشتن یک مقاله مروری- قسمت نخست: مقدمه

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 8 شهريور 1393 - 00:08:56 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

مقاله جدید کلید خورد و به قول معروف کلنگش را زدیم.

همیجا باشید که قهوه را میل کنم (جای شما خالی) و بعد دارم یک پست می نویسم آماده که شد می گذارمش باز یک سری درد دل جدید به بهانه این مقاله ای که شروع کردم.

خوب آماده شد:

به بهانه این که بسیاری از دوستان سوال می کنند که چطوری و از کجا باید نوشتن یک مقاله را شروع کنیم، من سعی می کنم طی چتد مطلب فعالیت های خودم را در حین نوشتن یک مقاله مروری بنویسم.

برای نوشتن مقاله در مسیر یک کار پژوهشی همواره سوالاتی مطرح می شود که من به کررات شنیده ام. مهمترین مواردی که من برخورد داشتم این دو سوال بوده اند:

ادامه ...
چنانچه دانشجویان علاقمند هستند بر روی داروهای شیمیایی یا گیاهی کار کنند و یا از طرف استاد ایشان به عنوان داروی ضد باکتری، ضد سرطان، و غیره قصد مطالعه بر روی ترکیب خود را دارند، با ما مشورت کنند تا پایان نامه ایشان تبدیل به یک پروزه زیبای دراگ دیسکاوری شود. یا با همفکری با ما آنالیز دراگ دیسکاوری کار خود را نیز به ما بسپارند تا اطلاعات و نتایج حاصل از پایان نامه چندین برابر شده و مقالات متعددی را پشتیبانی کنند.

دانشجویان این رشته ها می توانند برای پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خود به ما مراجعه کنند:

- زیست شناسی ---> سلولی و مولکولی - بیوشیمی - بیوفیزیک - ژنتیک - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی - بیوانفورماتیک - علوم گیاهی - فیزیولوزی جانوری
- شیمی ---> شیمی آلی - بیوشیمی
- کامپیوتر ---> نرم افزار - بیوانفورماتیک
- علوم پزشکی ---> پزشکی - دامپزشکی - داروسازی - فارماکولوژی - پزشکی مولکولیتذکر مهم: چنانچه داروی خاصی را مورد نظر خود دارید یا از گیاه خاصی عصاره گیری کرده اید که می خواهید اثر آن را برای درمان بیماری ها از طریق مکانیسم های مولکولی بررسی نمایید می توانید با ایمیل زیر تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را مطرح نمایید تا امکان انجام آن در یک یا چند پروژه دراگ دیسکاوری بررسی شود:

pjabbarzadeh@gmail.comPhD (ongoing) in:
Molecular Medicine
-
Researcher and lecturer in:
Cancer Drug Discovery
Biochem-informatics
Systems Pharmacology

ParhamAcademy.comThis site is powered by ParhamAcademy.com.
Designer : Mr Mirabootalebi
زمان بازسازي صفحه :0.1740 ثانيه, 0.0415 براي هر جستجو .