نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]


تاریخ آغاز به فعالیت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری و تاسیس پایگاه دراگ دیسکاوری ایران ژانویه 2015 (دیماه 1393) است.

برای ثبت نام در پروژه ها و دوره های طراحی دارو، اینجا کلیک کنید.


دراگ دیسکاوری در پزشکی مولکولی

دراگ دیسکاوری در حیطه رشته پزشکی مولکولی است و دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی مولکولی می بایست در این حیطه به روز باشند.

با مطالعه شبیه سازی دارویی و افزایش دانش خود در فارماکولوژی مولکولی گام های موثری در شناخت مکانیسم عمل بیماری ها و پیدا کردن روش های درمانی جدید بر می دارند.

---> ادامه طلب

بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 46
تعداد نفرات بازدید کننده: 12

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 61061
تعداد نفرات بازدید کننده: 23327

کل سایت
کل بازدید ها: 85234
تعداد نفرات بازدید کننده: 33895

 

 
همکاری های پژوهشی

همکاری در سفارش
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)

Kaboli, P.J., Bazrafkan, M., Ismail, P., and Ling, K.-H. (2017). A Novel One-Click Automated Drug Discovery tool: A New Approach Based on Binding Efficiency Indices. FASEB J. 31: 818.7-818.7.
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)
برای ثبت نام و مشاهده فهرست کارگاه ها، اینجا کلیک کنید


مطالب در بخش : ثبت نام در دوره های آموزشی طراحی دارو

ورکشاپ تکنولوژی طراحی دارو: پژوهشیار دراگ دیسکاوری

نويسنده : watson در تاريخ : دوشنبه 20 مهر 1394 - 11:04:50 | 0 | نسخه مناسب برای چاپ

"لطفا توجه فرمایید: این دوره در سال های 1394 و 1395 برگزار شده است و اینک فقط جهت استفاده دوستانی که فقط قصد فراگیری نرم افزار های دراگ دیسکاوری را دارند با هزینه کمتر، در اختیار دوستان قرار میگیرد. چنانچه بزودی تمایل داشتند، میتوانند به دوره جامع دراگ دیسکاوری که در سال 1396 در اینجا ارتقا دهند. بنابراین این دوره - پژوهشیار دراگ دیسکاوری - صرفا به منظور در دسترس قرار گرفتن فیلم های آموزشی و کار با نرم افزار های مبانی دراگ دیسکاوری می شود."


دو ماه آموزش و کار کردن با نرم افزار ها و چهار ماه تمرکز بیشتر بر کار پژوهشی خواهد بود.

کارگاه آموزشی 180 روزه تکنولوژی طراحی دارو - دراگ دیسکاوری

مدت دوره: 180 روز

مشاوره آنلاین: دارد

در صورت انتشار مقاله: اگر تلاش شما منجر به انتشار مقاله گردید، نیازی به گذاشتن اسم اینجانب در فهرست نویسندگان مقاله نیست.

همانطور که دوستان اطلاع دارند، همیشه کارگاه های تخصصی به مدت کوتاهی در کمتر از یک هفته انجام می شوند و تقریبا برای چند روز هزینه چند صد هزار تومانی دریافت می شوند.


اما دوستان، همیشه توجه داشته باشید که در چند روز نمیتوان تمام مطالب لازم را منتقل کرد، و نکات و ریزه کاری های کلیدی را گفت. به عبارتی اینگونه ورکشاپ های کوتاه مدت که معمول هستند، برای شما هیچ سودی ندارد و به هیچ دردی نمی خورد.

زیرا هر کار روش و تکنیکی، ریزه کاری هایی دارد و وقتی شما عملا یک کار پژوهشی انجام دهید و چند ماه بر روی آن موضوع کار کنید تازه متوجه می شوید چه اشکالاتی ممکن است پیش بیاید و چقدر نیاز دارید کسی برای شما رفع اشکال کند.

به این دلیل ورکشاپ "تکنولوژی طراحی دارو: پژوهشیار دراگ دیسکاوری" توسط اینجانب بصورت شش ماه برگزار شده و یک مینی پروژه نیز به شما داده می شود تا انجام دهید. بدینصورت هم اشکالات کار را متوجه می شوید و هم اینجانب در کنار شما هستم تا پاسخگوی سوالاتتان باشم.


ادامه ...
انجام و اجرای پروژه داینامیک مولکولی و شبیه سازی مولکولی

نويسنده : watson در تاريخ : دوشنبه 20 مهر 1394 - 11:01:36 | 0 | نسخه مناسب برای چاپ

" انجام و اجرای شبیه سازی دارویی برای متقاضیان "

این خدمات برای چه نوع افرادی مناسب است:


1) افرادی که با مقوله دراگ دیسکاوری آشنایی ندارند ولی به هر ترتیبی به دنبال اثرات دارویی گیاهان، عصاره های آنها، و داروهای شیمیایی هستند. ایشان میتوانند کلیه کارهای دراگ دیسکاوری، از داکینگ تا داینامیک مولکولی را به ما بسپارند.

2) افرادی که به نحوی با دراگ دیسکاوری آشنایی داشته یا از دانشجویان پیشین ما هستند، اما پس از پیدا کردن بهترین لیگاند و داک کردن آن، برای تایید نتایج خود می خواهند داینامیک مولکولی انجام داده تا نتایج آنها قابلیت انتشار پیدا کند.


-----------------------------------------------

تبصره:
داینامیک مولکولی مبحث پیشرفته ای است که نتایج حاصل از طراحی دارو را تایید می کند. برای انتشار مقالات با ایمپکت فاکتور بالا و پایان نامه های با کیفیت، بسیاری از داوران و اساتید تاکید می کنند این بخش نیز در پایان نامه یا پروژه گنجانیده شود. برای اینکه نتایج کار دراگ دیسکاوری را منتشر کنید، با داشتن داینامیک مولکولی نیازی به انجام کار آزمایشگاهی نیست.

مقوله دراگ دیسکاوری بسیار گسترده است. انتخاب پایان نامه با موضوع دراگ دیسکاوری فرصت را فراهم می آوزد تا به جنبه های گوناگون این علم آشنایی پیدا کنید.

از آنجایی که این مقوله بسیار پر چالش است، پر از خطا است، و شاید حداقل یک سال زمان ببرد که دقیقا بفهمید چطوری یک پروژه داینامیک مولکولی را راه اندازی و تنظیم کنید، اینجانب فرصت آموزش را به دوستان ندارم زیرا که بعضی از نرم افزارها هم هزینه داشته و یا بدلیل مسائل سیاسی در اختیار افراد ایرانی در داخل ایران قرار داده نمی شود. تمام این موارد آموزش داینامیک مولکولی را بسیار مشکل می کند.

نکته بعد این است که شما باید یک سیستم کامپیوتر مخصوص این کار تهیه کنید و هفته ها آن را به حال خود بگذارید تا برای شما آنالیز کند. اگر هم بعد از چند ماه، نتایج دلخواه شما نباشد، مجددا چندین ماه دیگر آنالیز کنید. در این مدت هیچ کار دیگری هم با آن سیستم نمی توانید بکنید و مجبور هستید برای کارهای کامپیوتری روزمره خود، سیستم جداگانه ای داشته باشید.

اینجانب، یک کامپیوتر مخصوص این کار آماده کرده و Setup کرده ام، و کلا تنظیم است، و با توجه به تجربه ای که دارم، خیلی سریع اطلاع دارم چگونه کار پروژه انجام شود تا به نتایج قابل استناد منتهی شود.

بنابراین، شما اگر پروژه ای در زمینه دارو دارید (هر چه که باشد) اینجانب سفارش انجام کلیه کارهای شبیه سازی را قبول نموده و برای شما انجام می دهم.

نکته 1: شما با گرفتن نتایج و دیتای لازم آنرا به دیگر نتایج خود اضافه می نمایید.

نکته 2: با توجه به مقالاتی که در این زمینه منتشر کرده ام، مقالات به شما معرفی می شود، تا شما از چگونگی تنظیم مقاله خود مطلع شوید.

نکته 3: مدت انجام این کار، هفته ها و ماه ها زمان میبرد، اما مزیت آن این است، که نسبت به افراد تازه کار اینجانب کار تکراری و پر خطا انجام نداده، تا چندین هفته به چندین ماه و یا بیش از یکسال تبدیل نشود.

نکته 4: در مقاله شما هیچ نیازی نیست اسم اینجانب به عنوان نویسنده و یا حتی در بخش Acknowledgement باشد.

در صورت انتشار مقاله: اگر تلاش شما منجر به انتشار مقاله گردید، نیازی به گذاشتن اسم اینجانب در فهرست نویسندگان مقاله نیست.

نکته 5: بجای درج اسم اینجانب، مقاله ای به شما معرفی شده تا از روش های آن برای تنظیم مقاله خود استفاده کنید، و شما طبق عرف نگارش مقاله، به آن مقاله ارجاع می دهید.

نکته 6: حداقل زمان تحویل پروژه شما، سه ماه است (این مدت بستگی به تعدد پروژه های در نوبت داشته، و این زمان ممکن است بیشتر هم شود)

نکته 7: موردی که اکثرا تحصیل کرده های داخل ایران با آن درگیر هستند، این است که همه کار را باید خود انجام دهند تا یک پایان نامه خوبی داشته باشند. خیر چنین نیست. در خارج از ایران بسیار این موضوع جا افتاده است که موسسات و شرکت هایی هستند که حتی کار کشت سلول را انجام داده و یا ژن را تعیین توالی کرده و یا DNA استخراج می کنند. آنچه که شما باید بتوانید خوب انجام دهید نحوه صحیح فکر کردن و طراحی یک پروژه خوب و منطقی، و در نهایت انتشار یک مقاله خیلی خوب است.


نرم افزارهای مهم در انجام شبیه سازی:

 • Ubuntu v15
 • AutoDock
 • Chimera
 • SPDBV
 • DruLiTo
 • LigPlus
 • Gromacs v5.0.4
 • Visual Molecular Dynamics v1.9.2
 • Biovia Discavery Studio v.4.1
 • PyMol
 • Grace
 • MDFF
 • PRODRG

برای ثبت نام برای سفارش شبیه سازی دینامیک مولکولی و انجام پروژه دراگ دیسکاوری به ادامه مطلب مزاجعه کنید:

ادامه ...
چنانچه دانشجویان علاقمند هستند بر روی داروهای شیمیایی یا گیاهی کار کنند و یا از طرف استاد ایشان به عنوان داروی ضد باکتری، ضد سرطان، و غیره قصد مطالعه بر روی ترکیب خود را دارند، با ما مشورت کنند تا پایان نامه ایشان تبدیل به یک پروزه زیبای دراگ دیسکاوری شود. یا با همفکری با ما آنالیز دراگ دیسکاوری کار خود را نیز به ما بسپارند تا اطلاعات و نتایج حاصل از پایان نامه چندین برابر شده و مقالات متعددی را پشتیبانی کنند.

دانشجویان این رشته ها می توانند برای پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خود به ما مراجعه کنند:

- زیست شناسی ---> سلولی و مولکولی - بیوشیمی - بیوفیزیک - ژنتیک - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی - بیوانفورماتیک - علوم گیاهی - فیزیولوزی جانوری
- شیمی ---> شیمی آلی - بیوشیمی
- کامپیوتر ---> نرم افزار - بیوانفورماتیک
- علوم پزشکی ---> پزشکی - دامپزشکی - داروسازی - فارماکولوژی - پزشکی مولکولیتذکر مهم: چنانچه داروی خاصی را مورد نظر خود دارید یا از گیاه خاصی عصاره گیری کرده اید که می خواهید اثر آن را برای درمان بیماری ها از طریق مکانیسم های مولکولی بررسی نمایید می توانید با ایمیل زیر تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را مطرح نمایید تا امکان انجام آن در یک یا چند پروژه دراگ دیسکاوری بررسی شود:

pjabbarzadeh@gmail.comPhD (ongoing) in:
Molecular Medicine
-
Researcher and lecturer in:
Cancer Drug Discovery
Biochem-informatics
Systems Pharmacology

ParhamAcademy.comThis site is powered by ParhamAcademy.com.
Designer : Mr Mirabootalebi
زمان بازسازي صفحه :0.2626 ثانيه, 0.0555 براي هر جستجو .