نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]


تاریخ آغاز به فعالیت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری و تاسیس پایگاه دراگ دیسکاوری ایران ژانویه 2015 (دیماه 1393) است.

برای ثبت نام در پروژه ها و دوره های طراحی دارو، اینجا کلیک کنید.


دراگ دیسکاوری در پزشکی مولکولی

دراگ دیسکاوری در حیطه رشته پزشکی مولکولی است و دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی مولکولی می بایست در این حیطه به روز باشند.

با مطالعه شبیه سازی دارویی و افزایش دانش خود در فارماکولوژی مولکولی گام های موثری در شناخت مکانیسم عمل بیماری ها و پیدا کردن روش های درمانی جدید بر می دارند.

---> ادامه طلب

بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 0
تعداد نفرات بازدید کننده: 0

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 61646
تعداد نفرات بازدید کننده: 23630

کل سایت
کل بازدید ها: 86094
تعداد نفرات بازدید کننده: 34311

 

 
همکاری های پژوهشی

همکاری در سفارش
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)

Kaboli, P.J., Bazrafkan, M., Ismail, P., and Ling, K.-H. (2017). A Novel One-Click Automated Drug Discovery tool: A New Approach Based on Binding Efficiency Indices. FASEB J. 31: 818.7-818.7.
ISI Impact factor= 5.49 (Q1)
برای ثبت نام و مشاهده فهرست کارگاه ها، اینجا کلیک کنید


مطالب در بخش : پندرزهای پژوهشکده آنلاین


ماجرای سرقت پایان نامه ها، پروپوزال، و مقالات ایران، در شماره 16 سپتامبر ژورنال ساینس تعجب نکنید.عکس فوق از ژورنال ساینس هست. طبق این مقاله گفته شده حداقل 10 درصد پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترای ایران، از فروشندگان خریداری شده است. افرادی که متاسفانه جاهلانه با تکنولوژی هایی مثل بیوتکنولوژی مقابله می کنند، دانشجویانی این چنینی تربیت میکنند. وقتی علم ستیز شوید، نتیجه می شود این ....

نکنید این کار را. در این مقاله نوشته است به ندرت کسی دنبال علم است و دانشمندان ایرانی، از علم تجارت می کنند.

یک درد دل خودمانی به بهانه خبر فوق:

واقعا شرم آور است وقتی که دوست به ظاهر صمیمی من و دانشجوی دکترا، حدود یکماه پیش از من میخواهد پروپوزال تحقیق خودم را برایش بفرستم که ایشان برای کسی میخواهد پروپوزال آماده کند.

یعنی من کار پژوهشی خودم را که حتی به دولت مالزی برای گرفتن گرانت داده شده است، بدهم به شما که سود مالی نصیبت شود، اما به محض اینکه اینجا بفهمد من را اخراج کند. این است رسم دوستی؟

یا شما خیلی ساده ای و یا خیلی زرنگ، فعلا فرض را میگیرم شما اولی هستی (چون چشم توی چشم می افتد). به هر حال واقعا، اینگونه فعالیت ها مانع رشد علمی آدمها هم می شوند و آدمها شاید دو ریال از نظر مالی جلو بیوفتند اما کیلومترها از نظر علمی عقب می افتند. باور کن دوست من.


شما در روز روشن میخواهی سرقت علمی کنی، بهمین سادگی؟؟؟

اینقدر قبح کار ریخته است. فقط باید بگم متاسفم

اشکالی ندارد، به هر حال شما حتما از راه دیگر کار خودتون را راه انداختید. مهم نیست.

لینک مقاله در ژورنال

دانلود مقاله

اطلاعیه مهم - برای دوستانی که درخواست همکاری دارند

نويسنده : watson در تاريخ : شنبه 12 تير 1395 - 18:33:29 | 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

تصمیم گرفتم بر اساس تماس ها و تجربیاتی که از بعضی محققین بدست می آورم مطالبی را که شاید هم جنبه درد دل داشته باشد و هم برای دیگران جنبه پند و اندرز داشته باشد را در قالب پندرزهای پژوهشکده آنلاین بگنجانم.


قابل توجه کلیه دوستان، همکاران، بخصوص دانشجویان محترم دکترا

ضمن تشکر از دوستانی که به اینجانب لطف دارند، و هر هفته تمایل خود را برای همکاری با اینجانب ارسال می کنند،

اینجانب هیچگونه همکاری افراد را در پروژه های خود و مقالات مستخرج از آنها نمی پذیرم، لطفا درخواست ندهید.

نوشتن مقاله و انتشار آن، بسیار فرا تر از پر کردن یک هفته ای جدول است و تمام افرادی که به نوعی تلاش کردند تا با اینجانب همکاری کنند، متاسفانه، دوستان دقت کافی که در حد مقاله  و اعتباری که برای آنها بهمراه می آورد، را ندارند.

یک کار جزئی انجام داده و سپس کار را رها می کنند به گمان اینکه فعالیت اندک آنها، آنها را در لیست نویسندگان مقاله قرار می دهد. خیر چنین نیست؟

به نظر شما با افرادی که می آیند با یک پروژه همکاری کنند و با کلی ادعا، بعد از یکسال کارها و دیتا ها را اشتباه تحویل می دهند، باید چه کار کنم؟ کلا جداول و اطلاعات که آنالیز صحیحی می شوند، نتیجه یک کار پژوهشی است که منتشر می شود.

نمیدونم شاید در ایران نتایج غلط در ژورنال های غیر معنبر منتشر می شود. واقعا بعضی رفتارها نظر من را نسبت به تحصیل کرده های داخل ایران عوض می کند.

آیا وقتی اطلاعات و آنالیز ها اشتباه است، باید عذرخواهی کرد و کار را اصلاح کرد، یا اینکه بفرمایند چرا قدر زحمت من را نمی دانید، این همه وقت برده با این همه گرفتاری .....

واقعا آیا شما در ایران در مقالات خود نتایج False منتشر می کنید؟

من عاشق ایران و ایرانی هستم، مدام میخواهد ذهنیتم عوض شود اما سعی میکنم نشود ....


اصل اول هر همکاری پژوهشی، پیگیری کار از ابتدا تا انتها و تا پذیرش نهایی مقاله است. در تمام این مدت باید تعهد وجود داشته باشد و اگر در هر مرحله، کار مورد تایید مدیر پروژه (اینجانب) نبود، باید کار مجددا انجام شود.

لذا اینجانب هیچگونه همکاری در زمینه کارهای پژوهشی را برای پروژه های خود نمی پذیرم، زیرا زمانیکه اطلاعات پروژه یا مقاله را با دیگران در میان میگذارم و ایشان کار را رها می کنند، عملا پروژه اینجانب را می سوزانند و از نظر من لغو می شود.

اما:

دوستان اگر خواستند، برای ایشان پروژه های مستقل یا مقاله تعریف می کنم، که اگر نتوانستند تکمیل کنند، پروژه های اینجانب آسیب ندیده باشد.

و یا چنانچه دوستانی نیاز به همفکری یا آنالیز یا ویرایش و یا هر کاری که در ارتباط با تخصص اینجانب باشد، داشتند، با ایشان همکاری میکنم، بدون اینکه اسم اینجانب در مقالات ایشان باشد.1

بنابراین بدلیل گرفتاری های کاری، کلیه پروژه های مشترک لغو هستند. قبلا از همه دوستان پوزش میخواهم.

مجددا تکرار میکنم، لطفا دوستانی که تا کنون برای همکاری تلاش داشتند، و کار های نصف و نیمه انجام دادند، دقت کنند:

پروژه هایی که شما لطف کردید، بسته شده اند (پروژه های کومارین، پروژه کورکومین، و مقاله مروری آلکالوئید)، یعنی کار را سوزاندید و مقالاتی هم بر روی آن ها نوشته نمی شود.2

سوزاندن پروژه و ایده، اصلا کار کمی نیست. اگر من با آسانی از کنار آن می گذرم فقط بخاطر روحیه انعطاف پذیری من است. فقط همین. زیرا اگر ناراحت زمان و وقت و یا اعتماد به افراد باشم، قدرت تمرکز بر روی پروژه های بعدی را نخواهم داشت.

اگر هم مدعی هستید کاری که انجام داده اید  ارزش انتشار را دارد، از نظر من شما آزاد هستید نتیجه همکاری خود را با من، منتشر کنید. زیرا این پروژه ها از نظر من بسته شده اند، "بدون اسم اینجانب" آزاد هستید نتایج کارهای خود را منتشر کنید.

متاسفم که همواره تلاشم این بود که انرژی بدهم، و شاید بی جهت افراد را تشویق می کردم. اما تنها مزیت این تشویق ها این بود که کلیه پروژه های اینجانب عقب افتاد، ماه ها وقت خود را صرف افراد کردم، که شاید کار گروهی قشنگ تر باشد.

واقعا متاسفم، امیدوارم بتوانم بهتر از قبل در خدمت دوستان باشم، فقط در یک چهار چوبی که هم اینجانب به پروژه های خود برسم و هم شما به اهداف خود در حد تلاش خود برسید.

درود بر همگی


1 دوستانی که تمایل دارند اینجانب با پروژه هایشان و تقویت رزومه هایشان همکاری کنم، میتوانند تمایل خود را برای هریک از موارد مندرج در این صفحه اعلام کنند.

2 پروژه Hedgehog هنوز باز است و فعلا قصد همکاری (فراتر از آموزش) با این پروژه را دارم و تا پایان سال جاری میلادی دوستان میتوانند کار را ادامه دهند. اگر تا ژانویه این پروژه تکمیل نشد، همانند پروژه های دیگر بسته می شود.

هر گونه سوالی دارید، تردید نکنید حتما با ایمیل زیر تماس بگیرید، در اسرع وقت پاسخ  می دهم. لطفا عنوان در ایمیل فراموش نشود. ایمیل های بدون عنوان خوانده نمی شوند.

نشانی پست الکترونیکی: pjabbarzadeh©gmail.com


تصمیم گرفتم بر اساس تماس ها و تجربیاتی که از بعضی محققین بدست می آورم مطالبی را که شاید هم جنبه درد دل داشته باشد و هم برای دیگران جنبه پند و اندرز داشته باشد را در قالب پندرزهای پژوهشکده آنلاین بگنجانم.

"اگر خاطر مبارک دوستان باشد، چندی قبل من اطلاعیه دادم که یک ژورنال از من خواسته مقاله ای نوشته شود، و من خواستم این فرصت را در اختیار هموطنان قرار دهم و کار گروهی انجام دهیم وگرنه کار تک نفری که کاری ندارد برای من ."


این سرنوشت کسیکه به اشتباه برای آن مقاله جهت همکاری انتخاب شد.

ادامه ...

تصمیم گرفتم بر اساس تماس ها و تجربیاتی که از بعضی محققین بدست می آورم مطالبی را که شاید هم جنبه درد دل داشته باشد و هم برای دیگران جنبه پند و اندرز داشته باشد را در قالب پندرزهای پژوهشکده آنلاین بگنجانم.

به بهانه دانشجویی که اصرار داشت مقاله او را در یک ژورنال نا معتبر منتشر کنم، این چند سطر را می نویسم.

اینکه دانشجو بتواند از ژورنالی معتبر به کمک ما پذیرش بگیرد، غیر از ویرایش حرفه ای که باید بر روی مقاله وی انجام شود، باید از نظر روش کار و تکنیک ها نیز به روز بوده و نوآوری داشته باشد وگرنه، علی رغم اینکه کار بهبود پیدا می کند، اما باز هم شاید نشود جای خوبی منتشر کرد.

تقریبا یک سال پیش یکی از محققین از من خواست که مقاله ایشان را در یک ژورنال مرتبط با فیزیولوژی منتشر کنم. ایشان هم مقاله فارسی را برای اینجانب فرستاد. کار و مطالعه بسیار ساده بود و شاید کمتر از یک ماه کار آزمایشگاهی (اگر نخواهیم بگوییم یک هفته) داشته است. شاید ده سال پیش هم چنین کاری خیلی ساده و ابتدایی محسوب می شده است، چه رسد امروزه که پیشرفت های شگرفی در امور آزمایشگاهی شده است.

به هر حال مقاله ایشان را به انگلیسی ترجمه کردم، سپس توسط ویراستار آمریکایی مورد اعتمادم نیز ویرایش حرفه ای بر روی آن انجام شده، و تصاویر نیز که بسیار بی کیفیت بودند، توسط من بوسیله نرم افزار فتو شاپ ارتقا پیدا کرد و ما این را فرستادیم به ژورنال های مرتبط


ادامه ...

تصمیم گرفتم بر اساس تماس ها و تجربیاتی که از بعضی محققین بدست می آورم مطالبی را که شاید هم جنبه درد دل داشته باشد و هم برای دیگران جنبه پند و اندرز داشته باشد را در قالب پندرزهای پژوهشکده آنلاین بگنجانم.

واقعا خسته ام. همش پروژه پروژه پروژه. البته همش هم در حال انگیزه دادن به دانشجوهام مدام مقاله کار کنید و کتاب بنویسید و چی و چی و چی ..


اکثرا هم میان دستیار و پژوهشیار ارشد میشوند. الان مثلا 14 تا عضو داریم و پول هم میدهند باید خودشون دلشون بسوزه وسط کار ، درست انجام نمیدن و یا نیمه رها میکنند.

اینها صرفا این نیست که هزینه ای دانشجو بده، شرکت در کارهای گروهی است وقتی حس تعهد نباشه، پروژه کلی مشکل میخوره. من تا کی همش باید بگم مقاله بنویسید. آخه توی کدوم کار شما استاد مثل من بالای سرتونه.

باز میگویند ببخشید دارم واسه فلان کنفرانس مقاله میدم ببخشید استاد. آخه دوست من کنفرانس را بگذار دم کوزه آبش را بخورید. مقاله فقط ژورنال و اونم با اون ارزشهایی که قبلا گفتم. واقعا دیگه جوش نمیزنم 10 ماهه درگیر تشویق کردنم و پروژه و مقالات اصلی خودم عقب افتاده، از آخر هم ببخشید استاد ما یک مشکل فلان داریم نشد کار را خوب انجام بدهم. برای تارگت ها باز کسی را باید جذب کنم.

آحر توی یک مقاله ده تا اسم که نمیتونم بیارم. کلا من دیگه هر کس درست کار نکنه ، اگر کار کرده باشه ولی من را دلسرد کرده باشه اسمی خبری نیست. چون دو سه ماه طول میکشه دست چپ و راست خود را در دراگ دیسکاوری بشناسد، بعد هم هوس میکنه بره کنفرانس از یک کار تکراری یا سمینار درسیش بده. میدونم کار سخته و گاهی خسته کننده. پروژه پژوهشی یعنی همین

کلا من ذاتا به اخلاقیات متعهدم و دلم نمیاد کسی به اندازه سر سوزنی همکاری بکنه، کارش بی اجر بمونه. ولی باید برنامه ریزی ما را هم در نظر بگیرند اینقدر راحت شاخه به شاخه نشوند.

بگذریم ...

ادامه ...

تصمیم گرفتم بر اساس تماس ها و تجربیاتی که از بعضی محققین بدست می آورم مطالبی را که شاید هم جنبه درد دل داشته باشد و هم برای دیگران سرگرم کننده و آموزنده باشد را در قالب پندرزهای پژوهشکده آنلاین بگنجانم.

یک خاطره و چند تجربه

خاطره: چندی قبل یکی از این دوستان خارجیکی ما گفت مقالمو فرستادم برای یک ژورنال Breast که ژورنال خوبی با ایمپکت فاکتور فکر کنم دو و خورده ای البته ایشان هم کارش خوب بود و هم زبان انگلیسیش نیتیو هست.

عنوان مقالشو گفت و گفت نظرت چیه. خوب منم از اونجاییکه در صحبت علمی نمی توانم نظرمو نگم و از آنهایی نیستم که درون گرا هستند و ایده هامو راحت به اشتراک می گذارم (البته دارم این اخلاق را کمتر می کنم) بهش گفتم عنوانش خیلی طولانیه و کاملا مشخصه شما یک بخشی از کارتو اینجا گذاشتی کاملا از عنوان مشخصه و اضافه کردم شما یک سل لاینو گذاشتی. گفت یک سل لاین غیر سرطانی هم هست. گفتم عزیز اون کنترله. ژورنال به ندرت همچنین چیزی را منتشر می کنه. گرچه کار خوب هست ولی یک سری موارد سلیقه ای تاثیر داره در پذیرش مقاله

ایشان ناگهان بر آشفت و گفت حالا ببین اگر من اکسپت نگرفتم!!! تو از روی عنوان مگر می توانی محتوا را بفهمی چیه؟؟؟؟ادامه ...
چنانچه دانشجویان علاقمند هستند بر روی داروهای شیمیایی یا گیاهی کار کنند و یا از طرف استاد ایشان به عنوان داروی ضد باکتری، ضد سرطان، و غیره قصد مطالعه بر روی ترکیب خود را دارند، با ما مشورت کنند تا پایان نامه ایشان تبدیل به یک پروزه زیبای دراگ دیسکاوری شود. یا با همفکری با ما آنالیز دراگ دیسکاوری کار خود را نیز به ما بسپارند تا اطلاعات و نتایج حاصل از پایان نامه چندین برابر شده و مقالات متعددی را پشتیبانی کنند.

دانشجویان این رشته ها می توانند برای پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خود به ما مراجعه کنند:

- زیست شناسی ---> سلولی و مولکولی - بیوشیمی - بیوفیزیک - ژنتیک - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی - بیوانفورماتیک - علوم گیاهی - فیزیولوزی جانوری
- شیمی ---> شیمی آلی - بیوشیمی
- کامپیوتر ---> نرم افزار - بیوانفورماتیک
- علوم پزشکی ---> پزشکی - دامپزشکی - داروسازی - فارماکولوژی - پزشکی مولکولیتذکر مهم: چنانچه داروی خاصی را مورد نظر خود دارید یا از گیاه خاصی عصاره گیری کرده اید که می خواهید اثر آن را برای درمان بیماری ها از طریق مکانیسم های مولکولی بررسی نمایید می توانید با ایمیل زیر تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را مطرح نمایید تا امکان انجام آن در یک یا چند پروژه دراگ دیسکاوری بررسی شود:

pjabbarzadeh@gmail.comPhD (ongoing) in:
Molecular Medicine
-
Researcher and lecturer in:
Cancer Drug Discovery
Biochem-informatics
Systems Pharmacology

ParhamAcademy.comThis site is powered by ParhamAcademy.com.
Designer : Mr Mirabootalebi
زمان بازسازي صفحه :0.2087 ثانيه, 0.1448 براي هر جستجو .